Karty kredytowe obsługiwane są przez kanał płatności PayPal.
Płatność za pomocą kart kredytowych można dokonać za pomocą kanału płatności PayPal. »

Ważne! - Przelewy poza systemem płatności na stronie.
Przypominamy wszystkim, którzy dokonują płatności poza systemem, bezpośrednio na konto firmowe (numer w zakładce "Kontakt"), iż należy w tytule przelewu podać nazwę pakietu oraz adres e-mail z rejestracji w serwisie. Proszę również o sygnał o wpłacie mailem na lem(at)astroelliott.pl. »

Fan-page serwisu AstroElliottSurfing na FB!!!
Na Facebooku działa fan-page serwisu AstroElliottSurfing. Zapraszam do polubienia:) »
Z ostatniej chwili

All in One

Fale Elliotta: Analiza elliotowska wszystkich analizowanych walorów i rynków:

Ameryka Pn.: YM.F (DJIA), SP.F (SP500), NQ.F (NASDAQ100), RJ.F (Russell2000); interwał wk, eod, 60 min i 10 min;
Polska i Euroland: DY.F (DAX), MX.F (CAC40), X.F (FTSE100), FW20, MW40 i WIG; interwał wk, eod, 60 min i 10 min;
Kryptowaluty: Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Chainlink; interwał wk, eod, 60 min i 10 min;
Waluty: EUR/USD, GBP/USD, NZD/USD, USD/CAD, USD/JPY, EUR/PLN, USD/PLN; interwał wk, eod, 60 min i 10 min;
Towary i Metale: CL.F (ropa), HG.F (miedź), XAU/USD (złoto), XAG/USD (srebro), ZC.F (kukurydza), ZS.F (soja); interwał wk, eod, 60 min i 10 min;

UWAGA!: Aby zakupić pakiet należy najpierw zarejestrować się w Serwisie i zalogować.

Fusy na tydzień 26'09 2009-06-21 21:03

AMERYKA PN/PD:

BOVESPA (interwał weekly i EOD):

 

Na Bovespie zejście w zakres poprzedniej fali 4 Minuette potwierdza zakończenie fali 5 tego samego rzędu a w konsekwencji falę (b) stopnia Intermediate. Tym samym powinniśmy rozpocząć falę (c). Na wykresie weekly pokazuję alternatywną możliwość zakończenia fali 4 Primary na październikowych dołkach. Przypominam, że wg oznaczeń Bovespa oraz BSE30 znajdują się nadal w hossie. Potwierdzeniem może być relatywna siła obu rynków.

Wg alternatywnego oznaczenia fale ABC Minor można by oznaczyć jako 123 Minor a obecne ruchy stanowiłyby podfalę 4 Minor.

DJIA (interwał weekly, 60 min i 10 min):

   

W wersji pierwszej wg mnie mamy pierwszy impuls spadkowy, który oznaczyć można jako i lub a w A Minor. Na razie nie można określić czy ruch rozwinie się w pełny impuls czy pozostanie Zigzagiem.

   

W wersji drugiej historia w krótkim terminie jest analogiczna do opisanej powyżej. Wersja druga jest wersją preferowaną oznaczeń.

 

SP500 (interwał weekly i 60 min):

 

 

Sytuacja analogiczna do DJIA. Na wykresie 60min w wersji pierwszej widzimy być może odpowiedź na pytanie co rynek ma nam do powiedzenia.

Część odpowiedzi została udzielona. Czekamy na dalsze ruchy w zakładanym kierunku.


POLSKA I EUROLAND:

DAX (interwał weekly i 60 min):

 

 

Na DAX formuje się najprawdopodobniej ED jako fala 5 Minor. Do klasycznego zakończania brakuje jeszcze jednej podfali z wyjściem ponad górne ograniczenie. Widziałem jednak niejednokrotnie skarłowaciałe fale piąte w klinach.

Wyjście dołem z klina z zasięgiem do jego podstawy teoretycznie wyczerpuje minimalny zasięg określony klasyczną teorią AT. Oznaczenia wskazują jednak, że po korekcie ruch może być kontynuowany. Wersją preferowaną jest wersja druga oznaczeń.

FW20 (interwał 60 min i 5 min):

     

W20:

Na FW20 oraz W20 mamy koślawy impuls. Nie jestem z do końca z oznaczeń zadowolony ale nic innego tu nie można wpisać. Ruch ABC jako flat nie spełnia formalnego wymogu zniesienia minimum 62% fali A przez falę B. Tak więc Flat odpada. Inną możliwością jest niedokończony ruch abcxabc gdzie mamy wyrysowane sekwencje abcxab – brakuje więc c. Taki ruch wymagałby jednak zmiany oznaczeń w dłuższej perspektywie więc pozostaje wersja pierwotnie zakładana. Dopóki jej rynek nie zaneguje trzeba się tego trzymać. Analizę utrudnia również przechodzenie z serii na serię – wykres kontynuacyjny wygląda zupełnie inaczej niż wykres serii U09. Sporo niepewności. Potwierdzeniem kierunku powinno być wyjście z zakresu konsolidacji zaznaczonej na wykresie. Zwracam uwagę również na możliwość wykreślenia formacji RGR o ile poprawnie wykreślimy prawe ramie oraz przebijemy linię szyi.

  

Alternatywnie możemy kontynuować impuls wzrostowy w ramach fali (c). Krytycznym poziomem dla tego oznaczenia jest 1900 pkt na FW20.

WIG, MW40 (interwał weekly, EOD i 60min):

   

   

Na pozostałych indeksach w krótkim okresie sytuacja analogiczna do FW20.

AZJA:

NIKKEI (interwał weekly, EOD, 60 min):

   

Skośnoocy tak się rozpędzili, że... zanegowali dotychczasową notację, gdyż fala trzecia byłaby najkrótsza. To łamie reguły więc i tu musiałem bliżej się pochylić nad wykresami. Pojawia się więc interwał 60 min, na którym oznaczam dwie wersje. Pierwsza zakładająca jak dotychczas impuls wzrostowy, nieco inaczej oznaczony. Wg niej kreślimy falę wydłużoną v w 3 Minor. Całość wraz z falą 4 i 5 Minor tworzyłaby falę (1) lub (a) stopnia Intermediate. Mankamentem tej wersji (przynajmniej w moich oczach) jest długość fali v, która ma jeszcze daleką drogę do klasycznej długości 162% x (i + iii), a potem jeszcze fala 4 i 5... Baaardzo byczy scenariusz.
Alternatywnie ruch od marca b.r to double Zigzag, który właśnie się kończy. Do równości fal W i Y co prawda jeszcze trochę brakuje ale dotarliśmy za to do 162% expancji fali W. Ciekawa jest znowu widoczna zasada zmienności, gdzie w pierwszym Zigzagu (Elongated Zigzag to be precise) falą wydłużoną była fala A, a w drugim fala C. Ten scenariusz, mimo że alternatywny zdecydowanie bardziej mi się podoba. No, ale o gustach się nie dyskutuje...

Zakończyliśmy falę alt (c) Intermediate lub kreślimy podfalę 4 Minor w pięciofalowym ruchu wzrostowym od marca br.

BSE30 (interwał weekly i EOD):

 

Na BSE30 uaktualniłem notację zgodnie z poprzednimi oznaczeniami alternatywnymi. Wydają mi się one bardziej prawdopodobne. Alternatywą jest, tak jak na rynku brazylijskim zakończenie fali 4 Primary w marcu b.r. i kreślenie obecnie fali piątej. Przy notacji podfale ABC Minor musiałyby być oznaczone liczbami. Do tego jednak potrzebny jest kolejny impuls wzrostowy a obecny kierunek w krótkim okresie jest odwrotny.

SHANGHAI (interwał weekly i EOD):

  

Indeks zanegował poprzednią notację do tego stopnia, że kompletnie musiałem przebudować oznaczenia. Wyjście ponad poprzednie szczyty oraz zakres ruchu spowodował, że to co oznaczałem jako fala trzecia w impulsie stało się najkrótszą falą. Ewidentnie nie czuję tego rynku. Zależności długości fal też niewiele mi tu pomagają. To co przychodzi mi do głowy to kontynuowanie fali trzeciej – dynamika wydaje się to potwierdzać. Dziwnie za to wygląda podfala iii w 3, która powinna być niezłym odpałem a nim nie była. Proszę na razie wstrzymać się z grą pod oznaczenia na tym rynku. Może z czasem pojawi się jakiś trójkąt, który pokaże gdzie jesteśmy.

WALUTY:

EDEK(interwał weekly, EOD i 60 min):

   

Na Edku na razie początek zakładanego ruchu. Długie wzięły co swoje teraz czas na miśki. Stop na szczycie lub LH i czekamy spokojnie.

Komentarz bez zmian.

YEN/USD (interwał weekly i EOD):

 

No nie tak miała wyglądać fala (c). Ruch powinien być klarownym impulsem a tymczasem okazał się Zigzagiem abc. To niestety ma dość daleko idące reperkusje w oznaczeniach średnioterminowych. Możliwe bowiem, że fala (b) jeszcze nie została zakończona. Zobaczymy ale jeżeli byki powiedziały „a” to powinny powiedzieć i „b”.

USD/PLN (interwał 60 min):

Tu również nabieram podejrzeń co do oznaczeń. Wyjście z klina to dynamiczny ruch co najmniej do jego podstawy a ty mamy co? Boczniaka. Nie podoba mi się to. Albo wygenerujemy silny ruch w zakładanym kierunki, albo notacja idzie do kosza. Zejście poniżej fali 2 zaneguje oznaczenia.

EUR/PLN (interwał 60 min i 10 min):

 

 

W zasadzie mógłbym powtórzyć komentarz do pary USD/PLN. Sytuacja jest analogiczna.

TOWARY I METALE:

CRUDE (interwał weekly i EOD, 60 min):

   

Nie zawróciliśmy więc zwykły Zigzag odpada . Pozostaje Elongated ale tam nie ma jak wyznaczyć zasięgu bo fale w takim Zigzagu z reguły nie wchodzą w relacje Fibonacciego, lub wydłużona piątka z zasięgiem 80 USD. EZ mógł skończyć się na ostatnich szczytach ale nie sądzę bo Crude na tyle zerwała przyczepność, że chwilowo nie zachowuje tradycyjnej odwrotnej korelacji z USD. Na wykresie 60 min rozpisałem fale do stopnia Sub Minuette. Widać wyraźnie równość fali pierwszej i trzeciej (choć ta druga prawidłowo minimalnie dłuższa). W takim wypadku należy spodziewać się wydłużonej piątki. Zejście poniżej fali 4 Minuette zakończy impuls wzrostowy.

Nadal nie mam pewności co do zakończania fali wzrostowej. Jedyny impuls spadkowy jaki zaobserwowałem na wykresie to ten z piątku. O niczym on jednak nie przesądza, gdyż mógł to być koniec korekcyjnej fali ii. Dopiero kontynuacja spadków, a w szczególności zejście poniżej poziomu 67 USD potwierdzi kierunek południowy.

SOYAOIL (interwał weekly i EOD):

 

Na SOYAOIL zejście w zakres fali iv poprzedzającego obecne spadki impulsu wypełniło minimalny zasięg dla korekty (b) Intermediate. Nie oznacza to jednak, natychmiastowych wzrostów. Po pierwsze, do zakończenia piątki spadkowej jako C Minor brakuje jednej podfali. Po drugie, na ruchu ABC fala (b) wcale nie musi się skończyć. Zobaczymy co zostanie wyrysowane po zakończeniu obecnego ruchu spadkowego. Wtedy będzie można powiedzieć więcej o strukturze ruchów.

COPPER (interwał weekly i EOD):

 

Na COPPER jeżeli oznaczony trójkąt był podfalą 4 Minor to powinniśmy kontynuować spadki w ramach fali (b).

Alternatywnie, jeżeli był podfalą (b), to czeka nas silny ruch w górę w ramach podfali (c) – konkretnie 3 w (c).

GOLD SPOT (interwał weekly i EOD):

 

Gold kontynuowało ruch w kierunki południowym na początku tygodnia, po czym próbowało lekko korygować. Na wykresie intra do wykończenia impulsu brakuje jednej małej podfali. Kurs jest ponadto na średniej EMA, tak więc możliwe jest odbicie korygujące całe ostatnie spadki, po wykonaniu którego powinniśmy kontynuować spadki ze zwiększoną dynamika.

 

 

Tyle ode mnie.

Pozdrawiam serdecznie
LeM


< Wstecz